Alım Yapılacak Kadro ve Sayılar:

* 1.000 Kadın Polis

* 9.000 Erkek Polis

10 Bin Polis Alımına Kimler Başvurabilir?

* T.C. vatandaşı olanlar, lisans mezunu olanlar, 2015 veya 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (60,00) puan almış olanlar, emniyet Teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocukları için ise Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lisans mezunları için yapılan 2015 veya 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (48,00) puan almış olanlar, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olanlar, kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm’den kısa boylu olmayanlar, alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmayanlar başvuru yapabilecek.

Başvurular Nereden Yapılacak?

* 10 bin polis alım ilanına başvurular bugün (3 Nisan) başladı. Adaylar, ön başvurularını www.pa.edu.tr adresinden online yapacak.

Adaylar hangi tarihte ve nerede başvuru ve sınava katılacaklarını www.pa.edu.tr internet adresinden öğreneceklerdir. Ayrıca adaylara posta yoluyla veya değişik iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet ilanı tebligat niteliğindedir. Adayların sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez. İnternet ilanının takip edilmemesi sebebiyle şahsen başvuru ve sınavlara katılamamaktan doğan sorumluluk adaylara aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here